22 266 83 70

Mezoterapia: Droga do pięknej i zdrowej skóry – Igłowa czy bezigłowa? Wybierz swoją idealną metodę!

Mezoterapia to niechirurgiczny zabieg działający miejscowo, polegający na dostarczeniu bezpośrednio do skóry właściwych substancji leczniczych, regenerujących lub odżywczych.

Mezoterapia ma na celu poprawić kondycję skóry, jej nawilżenie, wyrównanie kolorytu oraz zwalczenie niedoskonałości takich jak zmarszczki, przebarwienia czy cellulit.

Istnieją dwie metody mezoterapii: igłowa oraz bezigłowa.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa polega na wprowadzeniu preparatów do skóry za pomocą igieł.

W zależności od indywidualnych potrzeb, można stosować różne rodzaje preparatów, takie jak kwas hialuronowy, witaminy, aminokwasy, mikroelementy czy peptydy.

Igły wstrzykuje się na głębokość około 2-4 mm, co umożliwia precyzyjne i skuteczne dostarczenie składników aktywnych w głąb skóry.

Efekty takiego zabiegu najczęściej utrzymują się ok. 6–12 miesięcy.

Zabieg jest dość inwazyjny i zwykle wiąże się z występowaniem obrzęków i zaczerwienień na skórze, które jednak zwykle ustępują po kilku dniach.

Mezoterapia bezigłowa

Mezoterapia bezigłowa, nazywana także elektroporacją, wykorzystuje urządzenie do przepuszczania substancji aktywnych przez warstwę ochronną skóry.

Polega to na generowaniu impulsów elektrycznych, które powodują przejście składników aktywnych przez naskórek.

Jest to bardziej delikatna metoda mezoterapii, która nie wymaga wstrzykiwania substancji do skóry, a jedynie ich nałożenia na jej powierzchnię.

Optymalne jest wykonywanie takiego zabiegu w odstępach 7 lub 14 dni.

Dzięki temu skóra będzie stale stymulowana przez okres kilku tygodni lub miesięcy.

Mezoterapia- na jakie obszary ciała warto stosować ten zabieg?

Zarówno mezoterapia igłowa jak i bezigłowa może być stosowana na różne obszary ciała, w zależności od indywidualnych potrzeb i celów pacjenta.

Oto kilka popularnych obszarów, na które można wykonać mezoterapię:

  • Twarz: Mezoterapia jest często stosowana na twarz w celu poprawy ogólnego stanu skóry, redukcji zmarszczek, nawilżenia, wyrównania kolorytu oraz zwalczenia przebarwień.
  • Szyja i dekolt: Obszar szyi i dekoltu jest niezwykle podatny na starzenie się skóry.
  • Mezoterapia może pomóc w poprawie jędrności, elastyczności oraz redukcji zmarszczek w tym obszarze.
  • Dłonie: Skóra dłoni również może ulegać starzeniu się, stając się cieńszą i pozbawioną elastyczności. Mezoterapia może pomóc w nawilżeniu, odżywieniu i przywróceniu ich młodzieńczego wyglądu.
  • Skóra głowy: Mezoterapia może być stosowana na skórze głowy w celu wzmacniania włosów, stymulacji ich wzrostu oraz zwalczania problemów takich jak łysienie plackowate czy nadmierna utrata włosów.
  • Ciało: Mezoterapia może być również stosowana na różnych obszarach ciała w celu redukcji cellulitu, poprawy elastyczności skóry oraz redukcji tkanki tłuszczowej.

Mezoterapia igłowa czy bezigłowa?

Obie metody mezoterapii mają swoje zalety i wady.

Mezoterapia igłowa jest bardziej skuteczna, ponieważ umożliwia precyzyjne wstrzyknięcie substancji aktywnych w głąb skóry.

Jednocześnie jest to bardziej inwazyjna metoda, która może powodować krótkotrwałe efekty uboczne, takie jak zaczerwienienia i obrzęki.

Mezoterapia bezigłowa jest bardziej delikatna, ale jednocześnie mniej skuteczna, ponieważ substancje aktywne nie przenikają tak głęboko w skórę.

Podsumowując, mezoterapia igłowa i bezigłowa to dwie popularne metody poprawy kondycji skóry. Każda z nich ma swoje zalety i wady, więc wybór konkretnej metody zależy od indywidualnych preferencji oraz potrzeb pacjenta.

Warto jednak zawsze zasięgnąć porady specjalisty przed podjęciem decyzji o wykonaniu zabiegu mezoterapii.

KOSZTY

Koszty zabiegu mezoterapii igłowej rozpoczynają się od 500zł do 1300zł, natomiast na mezoterapię bezigłową należy przeznaczyć od 150zł do 800zł.

Koszty procedury mogą się różnić, ze względu na obszar objęty zabiegiem, prestiż salonu oraz doświadczenie osoby wykonującej zabieg.


Wypełnij formularz,
by otrzymać 6-cyfrowy MediKod


MediKod to najkrótsza droga do natychmiastowego sfinansowania i odroczenia płatności we wszystkich współpracujących z nami gabinetach.

PRZEJDŹ DO FORMULARZA

Medikod

Zobacz więcej: