22 266 83 70

Ceny implantów zębowych

Niektórzy pacjenci borykają się z bezzębiem, które poważnie pogarsza komfort ich życia. Popularnym rozwiązaniem tego problemu są ruchome protezy zębowe, jednakże wygoda ich użytkowania nie jest najlepsza. Dlatego też powstała nowoczesna metoda uzupełnienia brakujących zębów – protezy osadzone na implantach. Umożliwia ona odbudowę uzębienia przy zachowaniu jego funkcjonalności oraz wysokich walorów estetycznych.

Implant zęba to tytanowa śruba wkręcana przez lekarza implantologa w kość szczęki lub żuchwy, która zastępuje korzeń zęba. Przytwierdzona do implantu porcelanowa korona stanowi wraz z nim rekonstrukcję zęba.

Czym są implanty zębowe?

Implant jako uchwyt chirurgiczny jest umieszczony w kości szczęki i zostaje pozostawiony do zrośnięcia się z kością. Trwa to do kilku miesięcy. Po tym czasie możemy z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że działa jako zamiennik korzenia brakującego zęba. Obecnie większość implantów dentystycznych wykonana jest z tytanu, dzięki czemu mogą integrować się z kością oraz nie są rozpoznawane jako ciało obce w organizmie.

Rodzaje implantów zębowych

Wyróżniamy implanty jedno- i dwufazowe. W przypadku implantów jednofazowych uzupełnienie protetyczne nakładane jest tuż po jego wkręceniu. Natomiast stosując implanty dwufazowe lekarz mocuje odbudowę protetyczną dopiero po wygojeniu wkręconego implantu. Druga metoda jest dokładniejsza oraz bardziej preferowana przez dentystów.

Zalety implantów zębowych

Trwałość implantów stomatologicznych to 10 do 30 lat. Są wytwarzane z biokompatybilnych materiałów, dzięki czemu ryzyko ich odrzucenia przez organizm jest bardzo niewielkie. Wszczepianie implantów nie wymaga ingerencji w strukturę zdrowych zębów, natomiast wszczep trwale zrasta się z kością, tworząc mocną podstawę dla koron. Implanty są zazwyczaj zrobione z tytanu, są więc odporne na działanie kwasów wytwarzanych przez drobnoustroje w jamie ustnej.

Opis zabiegu implantacji

Najkrócej opisując założenie implantów przebiega w trzech etapach: wszczepienie implantu, wkręcenie śruby oraz zamocowanie korony.

Na samym początku lekarz musi przeprowadzić z pacjentem dokładny wywiad i wykonać zdjęcie pantomograficzne RTG. Pierwszy etap wymaga wykonania zabiegu chirurgicznego – należy wywiercić odpowiedni otwór w kości, a następnie wkręcić w niego tytanową śrubę. Jeżeli implant jest stabilny, rana może zostać zaszyta.

Później trzeba poczekać na zagojenie się rany. Zachodzi wtedy tzw. osteointegracja, czyli zrośnięcie się śruby z kością żuchwy lub szczęki. Koronę mocuje się do nowej tkanki kostnej która powstałej w procesie osteointegracji.

W drugim etapie lekarz odsłania implant, a następnie wkręca śrubę gojącą, która przyspiesza proces gojenia błony śluzowej. Możliwe jest to po całkowitym wygojeniu rany i połączeniu śruby z kością.

Nałożenie uzupełnienia protetycznego jest możliwe po ok. 14 dniach. W tym czasie dochodzi do całkowitej regeneracji tkanek.

W trzeciej fazie pobierany jest wycisk oraz zakładana tymczasowa proteza zęba. Już wcześniej, w czasie pierwszej wizyty stomatologicznej pobiera się wycisk protetyczny, a Pacjent wybiera odpowiedni odcień korony implantu. Na podstawie odcisku protetyk wykonuje łącznik i koronę protetyczną, które są niezbędne w końcowym etapie zabiegu.

W czasie ostatniej wizyty stomatolog przymocowuje łącznik do implantu. Natomiast na łącznik mocowana jest korona protetyczna.

Ceny implantów zębowych

Ile kosztuje implant zęba?

Zastosowanie implantów zębowych wymaga określonych warunków– czasem konieczne będzie przeprowadzenie odpowiednich zabiegów stomatologicznych. Często jest to sterowana regeneracja kości lub też pogłębienie dna zatoki szczękowej. Zabiegi te wymagają oczywiście dodatkowych środków finansowych. Ostateczna cena leczenia zostanie przedstawiona pacjentowi po wizycie wstępnej oraz przygotowaniu przez lekarza planu leczenia.

A jaka jest cena pojedynczego implantu dentystycznego? Koszty różnią się oczywiście w różnych regionach kraju. Uśredniając przeciętny koszt w Polsce to obecnie 4000–7000 zł. Obejmuje on zabieg umieszczenia implantu, cenę komponentów oraz korony – części widocznej ponad dziąsłem. Sama korona ma znaczący wpływ na ostateczny koszt zabiegu.

Ubezpieczenie dentystyczne raczej nie pokrywa kosztów implantacji. Niektóre ubezpieczenia stomatologiczne mogą pokryć opłacenie części korony implantu. Mimo że implanty dentystyczne są obecnie standardową metodą uzupełniania braków w uzębieniu, ubezpieczyciele uważają stosowanie implantów za zabieg estetyczny, a nie medyczny.

Ile kosztują implanty zębów całej szczęki?

Istotna jest liczba implantów niezbędnych do stabilnego osadzenia całego uzupełnienia – zazwyczaj wykorzystuje się 2, 4 lub 6 wszczepów, jednak ta ilość jest zmienna – zależy od stopnia skomplikowania przypadku. Na pewno wartość jednego implantu należy pomnożyć przez ilość „śrubek”. Do ceny ostatecznej należy doliczyć koszt koron – 9 000 zł do 15 000 zł – w zależności od ilości implantów. Na koszt końcowy mają również wpływ ceny materiałów łączących protezę z każdym z implantów, ich koszt również zależy od ilości wykorzystanych implantów.

Opłać procedurę implantacji za pomocą MediKod

Jest to bezpieczna i sprawdzona przez tysiące pacjentów usługa która polega na przesunięciu płatności za zabiegi medyczne o 30 dni. Dzięki temu rozwiązaniu nie trzeba rezygnować z leczenia nawet wtedy, gdy w danym momencie nie dysponujemy pełną wymagana sumą pieniędzy. W prosty sposób możemy odroczyć płatność. Maksymalna użyczona kwota to 5 000 zł. To doskonałe rozwiązanie, gdy pacjent dysponuje częścią kwoty potrzebnej do wykonania zabiegu.

Sama procedura jest prosta, nie wymaga wizyty w banku, żadnym biurze ani nawet składania dokumentów, przesyłania zaświadczenia o dochodach czy podpisów. Nie brana jest pod uwagę zdolność kredytowa. Wystarczą komputer i smartfon – Pacjent musi wypełnić formularz na stronie internetowej medikod.pl. Następnie otrzymuje smsem specjalny kod, dzięki któremu może zakupić usługę w gabinecie stomatologicznym czy lekarskim. Po wykonanym zabiegu na smartfonie wybiera metodę spłaty rachunku, a następnie zatwierdza transakcję.

Wygenerowanie kodu nie oznacza, że musimy go wykorzystać – może być traktowany jako koło zapasowe w razie, gdyby koszt wizyty był wyższy, niż przewidywaliśmy. Jeśli będziemy mogli sfinansować zabieg własnymi środkami, możemy bez problemu nie skorzystać z kodu. Czasem dopiero w czasie leczenia okazuje się, że potrzebne są dodatkowe zabiegi, które podniosą ostateczny koszt leczenia. Dlatego warto mieć dla pewności dostęp do kodu.

Korzystanie z odroczonych płatności MediKod jest całkowicie bezpłatne pod warunkiem, że Pacjent zwróci użyczoną kwotę w terminie 30 dni. Nie poniesie wtedy żadnych kosztów.

Na stronie medikod.pl znajduje się kalkulator, który obliczy wysokość kosztów dodatkowych związanych z przekroczeniem terminu spłaty. Firma wychodzi klientom naprzeciw – jeśli nie spłacimy należności w terminie, jednym kliknięciem myszki możemy rozłożyć dług na 4, 8 lub 12 rat. To bardzo proste rozwiązanie. Na przykład przy wykorzystaniu kodu na 5000 zł i rozbiciu zwrotu spłaty na 4 raty Pacjent musi odda

w sumie 5650 zł. Przy 8 ratach to 6000 zł, a uwzględnienie maksymalnej liczby rat oznacza zwrot kwoty 6249,96 zł. Przeliczając koszty oferta jest bardziej korzystna, niż pożyczka bankowa czy pozabankowa.


Wypełnij formularz,
by otrzymać 6-cyfrowy MediKod


MediKod to najkrótsza droga do natychmiastowego sfinansowania i odroczenia płatności we wszystkich współpracujących z nami gabinetach.

PRZEJDŹ DO FORMULARZA

Medikod

Zobacz więcej: