22 266 83 70

Jak walczyć ze zmarszczkami na czole?

Panujący od lat kult młodości i piękna sprawia, że zmarszczki na czole są uznawane za defekt, którego należy się pozbyć. Choć są naturalnym zjawiskiem powstającym na skórze z powodu stresu, zanieczyszczeń powietrza czy wyrażania emocji poprzez mimikę twarzy, coraz więcej osób szuka metod na wygładzenie ich.

Medycyna daje nam obecnie wiele możliwości dbania o siebie i utrzymania młodego wyglądu bez względu na wiek. W zależności od oczekiwanych efektów lekarze mogą zastosować różne techniki i metody, które pozwolą pacjentom długo cieszyć się gładką skórą.

Codzienne zabiegi pielęgnacyjne to podstawa

Stosowanie odpowiedniego kremu nawilżającego oraz nawodnienie organizmu są bardzo ważne w zapobieganiu zmarszczkom. Działają one profilaktycznie, utrzymując jędrność skóry.

Jednak kosmetyki nie są w stanie usunąć powstałych już bruzd. Jeśli chcemy usunąć istniejące zmarszczki na czole, warto skorzystać z profesjonalnych zabiegów pielęgnacyjnych w klinice medycyny estetycznej. Po rozmowie z lekarzem można wtedy wybrać najlepsze metody rozwiązania problemu. Poniżej przedstawiamy niektóre z nich.

Botoks

Dziś jest jednym z głównych narzędzi medycyny estetycznej. Botoks na czoło blokuje działanie mięśnia czołowego, co zapobiega tworzeniu się zmarszczek w tej okolicy i wygładza te już istniejące.

Zabieg polega na wstrzyknięciu toksyny botulinowej cienką, bardzo precyzyjną igłą w odpowiednie miejsca. Substancja powoduje porażenie fragmentu mięśnia, przez co nie może on kurczyć się. Zapobiega to utrwalaniu się niechcianych bruzd.

Zabieg trwa około 10-15 minut. Skóra reaguje stopniowo na działanie toksyny, a pełen efekt będzie widoczny po 10-14 dniach od zabiegu.

Działanie botuliny utrzymuje się do 3-4 miesięcy od iniekcji, a po powtórnym ostrzyknięciu nawet do 7 miesięcy. Po zakończeniu serii zabiegów mięśnie odzwyczajone od pracy będą się regenerować, więc efekt pozostanie widoczny jeszcze dłużej.

Kwas hialuronowy

Jego podstawowym zadaniem jest wiązanie wody, co odpowiada za elastyczność i jędrność skóry. Niestety wraz z wiekiem ilość tej substancji w organizmie stopniowo się zmniejsza, dlatego coraz więcej osób decyduje się na uzupełnienie jego niedoborów.

Najskuteczniejszy jest zabieg w formie zastrzyków. Kwas hialuronowy wiąże wodę oraz włókna kolagenowe, w efekcie czego zmarszczki na czole stają się mniejsze.

Usieciowany kwas hialuronowy wprowadza się pod skórę za pomocą cienkiej igły lub kaniuli, po czym delikatnie modeluje się wypełniacz, aby uzyskać jak najbardziej naturalny efekt. Zabieg trwa od 30 do 60 minut. Efekty zabiegu są widoczne natychmiast, choć ostateczny rezultat należy ocenić po 3-4 tygodniach.

Zabieg Venus Legacy

Zabieg ten przypomina masaż. Łączy on w sobie działanie wielobiegunowych fal radiowych i pulsacyjnego pola magnetycznego. Dzięki ich zastosowaniu działanie zabiegu dociera głębiej pod skórę i jest bardziej efektywne.

Skóra jest lepiej ukrwiona, błyszcząca, następuje pobudzenie produkcji kolagenu oraz nowych komórek skóry. Dzięki wykorzystaniu drenażu limfatycznego możliwe jest zagęszczenie, poprawa jędrności skóry oraz wygładzenie zmarszczek.

Zabieg Venus Legacy wykonywany jest za pomocą specjalnej głowicy, która emituje fale radiowe z polem magnetycznym. Pacjent odczuwa wysoką temperaturę – do 42 stopni, która wywołuje kontrolowany stan zapalny skóry prowadzący do obkurczania włókien kolagenowych.

Zabieg trwa około 1 godziny, natomiast dla długotrwałego efektu rekomenduje się wykonanie serii 5-7 zabiegów w odstępach 2-4 tygodni.

Laser frakcyjny

Jego działanie polega na wykorzystaniu skupionych wiązek światła, które wnikają w tkankę skóry i powodują powstawanie ubytków o mikroskopijnych rozmiarach. Uszkodzenia te pobudzają skórę do samodzielnej regeneracji oraz produkcji kolagenu i elastyny.

Zabieg jest bardzo efektywny i bezpieczny. Cera wygląda na młodszą dzięki wyrównanemu kolorytowi skóry oraz spłyceniu zmarszczek.

Już po mniej więcej 3 dniach skóra jest bardziej napięta, rozjaśniona i odświeżona. Blizny oraz pory są mniej widoczne, przebarwienia znacznie zredukowane.

Lipofiling, czyli przeszczep tłuszczu

Na czym polega lipofilling? Podczas zabiegu lekarz modeluje twarz wykorzystując do tego tkankę tłuszczową pacjenta. Pobiera się ją z miejsca na ciele, w którym występuje w nadmiarze. Cały zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

Ze względu na małą inwazyjność oraz krótki czas trwania, po zabiegu pacjent udaje się do domu, hospitalizacja nie jest wymagana. Zabieg ten daje doskonałe efekty wizualne. Są one naturalne i trwałe. Jest to metoda w 100% bezpieczna dla alergików.

Sfinansuj zabiegi zatrzymujące czas!

Zabiegi przeciwzmarszczkowe i anti-ageing z reguły są przeprowadzane w seriach. Pojedyncza seria to koszt co najmniej 600 zł – w zależności od salonu, jego lokalizacji i położenia. Seria pięciu zabiegów z dużym prawdopodobieństwem przekroczy 3000 zł.

Może to poważnie nadszarpnąć budżet domowy, ale na szczęcie jest sposób, by sfinansować zabiegi medycyny estetycznej!

Warto rozważyć korzystanie z odroczenia płatności za usługę w wysokości do 5000 zł. Oferta nazywa się MediKod i dostępna jest w gabinetach lekarskich, stomatologicznych, medycyny estetycznej, a także w gabinetach weterynaryjnych.


Wypełnij formularz,
by otrzymać 6-cyfrowy MediKod


MediKod to najkrótsza droga do natychmiastowego sfinansowania i odroczenia płatności we wszystkich współpracujących z nami gabinetach.

PRZEJDŹ DO FORMULARZA

Medikod

Zobacz więcej: