22 266 83 70

Makijaż permanentny brwi – metody i ceny

Makijaż permanentny brwi to bardzo popularny ostatnio zabieg, który pozwala na trwałe podkreślenie brwi i nadanie im nowego kształtu. Jest kilka metod, za pomocą których może zostać wykonany. Jeśli chcesz się dowiedzieć, na czym polega makijaż permanentny brwi i czy jego wykonanie boli, to w tym artykule potrzebne informacje.

Brwi są oprawą oka. Nadają twarzy charakter, podkreślają jej urok. Ładnie nadany kształt, odpowiednia grubość brwi i kolor upiększają, źle wykonane – wizualnie dodają lat i odbierają twarzy lekkość.

Nie ma modelu „brwi idealnych” – zawsze dobierane są do kształtu twarzy oraz koloru włosów. Linergistka (osoba wykonująca makijaż permanentny brwi) uwzględnia też preferencje klientki, bo to ostatecznie ona ma dobrze czuć się ze swoimi brwiami. Jedne panie lubią cienkie brwi albo modne kilkanaście lat temu „niteczki”, inne chcą mieć grube brwi kojarzące się z Greczynkami czy Turczynkami.

Makijaż permanentny brwi – na czym polega?

Istotą makijażu permanentnego brwi jest wprowadzenie pod skórę pigmentów – przypomina to robienie tatuażu. W zależności od metody, barwnik wprowadzany jest do skóry igłą lub różnego rodzaju ostrzami.

Istnieją różne metody wykonywania makijażu permanentnego brwi:

 • włoskowa,
 • cienia,
 • ombre,
 • microshading,
 • microblading.

Klientka może pokazać na zdjęciach, jaki kształt brwi najbardziej się jej podoba, ale profesjonalna linergistka powinna przede wszystkim wziąć pod uwagę, czy propozycja pasuje do klientki.

Aby brwi zdobiły, muszą być dobrane do twarzy klientki. Nie każdy dobrze wygląda w tym samym. Poza tym brwi mają wyglądać możliwie naturalnie i podkreślać urodę kobiety, a nie być centralnym punktem twarzy, który przyciąga spojrzenia innych osób.

Gdy linergistka wie już, jaki kształt chce nadać brwiom, wykonuje rysunek łuku brwiowego i do obrysu wprowadza pigment. Podczas zabiegu na skórę działa igła wprawiona w szybkie wibracje.

Uwzględniając wszystkie etapy wykonywania makijażu permanentnego (ustalenia, obowiązkowa ankieta medyczna, wykonanie rysunku i sama pigmentacja), zabieg może trwać ponad dwie godziny.

Po 3-4 dniach zaczyna się łuszczyć naskórek, w miejscu pigmentacji mogą się też pojawić strupki. Nie wolno ich usuwać, bo może to pozostawić ślady! Rany mogą się goić do dwóch tygodni i w tym czasie okolice brwi mogą być zaczerwienione i podrażnione.

Czy wprowadzanie pigmentu przy wykonywaniu makijażu permanentnego jest bolesne?

Każda kobieta ma inny próg bólu, dlatego to kwestia bardzo indywidualna. Igła przerywa naskórek, ale z racji tego, że do zabiegu stosowane jest znieczulenie miejscowe w postaci kremu lub maści, klientki nie odczuwają bólu, a co najwyżej drapanie albo swędzenie.

Dla kogo jest przeznaczony makijaż permanentny brwi?

Makijaż permanentny brwi jest polecany kobietom, które chcą zagęścić włoski w łuku brwiowym, skorygować kształt brwi, nadać im wyrazistości. To również propozycja dla pań, które straciły brwi np. w wyniku chemioterapii.

Jak długo utrzymuje się efekt podkreślonych brwi?

Makijaż permanentny brwi z czasem zanika. W zależności od wybranej metody może się to odbywać szybciej lub wolniej, ale po pięciu latach po zabiegu zazwyczaj nie będzie już śladu.

Przeciwwskazania do makijażu permanentnego brwi

Przed umówieniem pacjentki na zabieg linergistka przeprowadzi z klientką ankietę medyczną, na podstawie której zadecyduje, czy może go przeprowadzić.

Przeciwwskazaniami do wykonania makijażu permanentnego brwi są:

 • cukrzyca – wysoki poziom cukru może utrudnić proces gojenia i zwiększyć ryzyko infekcji,
 • ciąża – zawsze istnieje niewielkie ryzyko zakażenia w trakcie wykonywania nakłóć, a to może zaszkodzić płodowi,
 • karmienie piersią,
 • infekcje wirusowe, grzybicze i bakteryjne,
 • niektóre choroby dermatologiczne,
 • przechodzenie radio lub chemioterapii.

Niektóre gabinety kosmetyczne nie chcą wykonywać zabiegu makijażu permanentnego u klientek z opryszczką, dla innych nie jest to przeciwwskazanie, pod warunkiem, że przyjmują one leki, by nie doszło do zaostrzenia choroby.

Ile kosztuje makijaż permanentny brwi?

Cena makijażu permanentnego jest w dużym stopniu uzależniona od metody wykonania, ale też od renomy gabinetu czy jego lokalizacji. Ceny wahają się od 500 do nawet 1500 zł. Linergistka wyjaśni, na czym polegają różnice między poszczególnymi metodami i pomoże klientce podjąć decyzję.

ProceduraKoszt minimalnyKoszt maksymalny
Makijaż permanentny brwi400.00 zł1,500.00 zł
*Cena usług może się różnić w zależności od miasta, oraz popularności i doświadczenia linergistki.

Jeśli klientce bardzo zależy na wykonaniu makijażu permanentnego możliwie szybko – bo została zaproszona na ślub, chce zrobić dobre wrażenie w nowej pracy, wyjeżdża na urlop lub z jakiegokolwiek innego powodu – ale nie dysponuje potrzebną kwotą, nic straconego. Może skorzystać z odroczonych płatności MediKod! W wyszukiwarce na stronie usługi wystarczy znaleźć salony urody, które akceptują odroczone płatności lub zapytać w ulubionym gabinecie, czy istnieje taka możliwość. Następnie, korzystając tylko z komputera lub smartfona, można odroczyć płatność za usługi do kwoty 5000 zł. Jeśli zwróci się pieniądze w ciągu 30 dni, nie zapłaci się za finansowanie ani złotówki!


Wypełnij formularz,
by otrzymać 6-cyfrowy MediKod


MediKod to najkrótsza droga do natychmiastowego sfinansowania i odroczenia płatności we wszystkich współpracujących z nami gabinetach.

PRZEJDŹ DO FORMULARZA

Medikod

Zobacz więcej: